Інформація про особливості проведення розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств під час дії воєнного стану в Україні.

Інформація про особливості проведення розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств під час дії воєнного стану в Україні.

Шановні власники приватних сонячних електростанцій!

Повідомляємо вас про особливості проведення розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств під час дії воєнного стану в Україні. Відповідно до постанови НКРЕКП № 396 від 26.04.2022 (https://www.nerc.gov.ua/acts/pro-osoblivosti-viznachennya-obsyagu-ta-provedennya-rozrahunkiv-za-viroblenu-elektrichnu-energiyu-generuyuchimi-ustanovkami-privatnih-domogospodarstv-pid-chas-diyi-v-ukrayini-voyennogo-stanu) на період дії воєнного стану в Україні та протягом 60 днів після його припинення чи скасування постачальник універсальних послуг (далі – ПУП) має забезпечувати мінімальний гарантований розмір оплати придбаної у побутового споживача електричної енергії, виробленої генеруючою установкою не пізніше 60 днів після закінчення відповідного розрахункового періоду (календарний місяць).

Мінімальний гарантований розмір оплати розраховується за формулою:

Ов = Ц 
УПо
УПр
 W

де Ц – ціна, визначена на рівні 1,68 грн/кВт·год;

УПо – загальна сума коштів, сплачена споживачами ПУП за електричну енергію у звітному періоді;

УПр – загальна сума коштів, нарахована ПУП споживачу за фактично спожитий у звітному періоді обсяг електричної енергії;

W – обсяг електричної енергії, виробленої генеруючою установкою приватного домогосподарства.

Доплату за придбану у побутового споживача електричну енергію, вироблену генеруючою установкою, ПУП здійснюватиме починаючи з першого дня, після спливу 60 денного строку після припинення або скасування воєнного стану.

Також додатково інформуємо, що відповідно до постанови НКРЕКП № 363 від 31.03.2022 прийнято рішення щодо фіксації «зелених» тарифів на електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлених постановою від № 3026 від 30.12.2021, до останнього дня кварталу в якому буде припинена або скасована дія воєнного стану.

Дата публікації: 2022.05.06

Останні новини