Кол-центр
📞0-800-50-47-57
ТЕРНОПIЛЬЕЛЕКТРОПОСТАЧ
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ
м.Тернопіль, просп. Злуки, 2В    📠 тел./факс: (0352)52-30-09
🕗 Пн - Чт 8:00-17:12
         Пт 8:00-16:12
         Обід 13:00-14:00
📧 kanc@tepo.com.ua

Щодо надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії

Дата публікації: 10-02-2021, 16:11

1 лютого 2021 року Кабінет Міністрів України  схвалив надання компенсації деяким споживачам електричної енергії відповідною постановою №64 «Питання надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії».

Згідно з цією постановою, запроваджується надання компенсації на оплату електричної енергії, спожитої у I кварталі 2021 р., у зв’язку з відміною окремих знижених тарифів деяким категоріям споживачів:

— населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 р. мало право на знижений тариф;

— населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 р. мало право на знижений тариф;

— багатодітним, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу.

Компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті відміни знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів, встановленої з 1 січня 2021 року.

Споживачам, які отримують житлову субсидію, компенсація не надаватиметься, оскільки, відшкодування відповідних додаткових витрат домогосподарства буде здійснюватися у вигляді житлової субсидії шляхом збільшення її розміру.

Звертаємо окрему увагу, що  даний процес пройде автоматично і жодних заяв до ТОВ «Тернопільелектропостач» подавати не потрібно,  електропостачальник сам здійснить всі необхідні розрахунки.

Компенсація надається шляхом спрямування бюджетних коштів постачальникам універсальних послуг із подальшим їх зарахуванням на особові рахунки споживачів, як часткову оплату за спожиту електричну енергію у I кварталі 2021 р. Тобто,

ТОВ «Тернопільелектропостач» врахує компенсацію в рахунках за спожиту електроенергію.

У той же час, з метою запобігання можливих ускладнень та перерахунків, вкрай важливо, щоб споживачі дотримувались правил подачі показів.

Приклад