Прес-центр

Навіщо давати згоду на збереження та обробку своїх персональних даних?

Для відправлення запиту до ТОВ «ТЕРНОПІЛЬЕЛЕКТРОПОСТАЧ». Якщо Ви хочете отримати відповідь від ТОВ «Тернопільелектропостач» на своє питання — Вам потрібно повідомити персональні дані (ім’я, особовий рахунок, адресу, номер телефону тощо). Ці відомості потрібні, щоб у разі необхідності можна було залучити допоміжну інформацію та найповніше відповісти на Ваш запит, а також зв’язатися з Вами.

Згідно з законом України «Про захист персональних даних» без Вашої згоди неможна використовувати Ваші персональні дані.

Якщо Ви не згодні повідомити ТОВ «Тернопільелектропостач» персональну інформацію, працівники Компанії не зможуть надати Вам відповідь, оскільки не матимуть основних даних для її підготовки.

Коли Ви ставите позначку навпроти пункту: «Дати свою згоду ТОВ «Тернопільелектропостач» на отримання, збереження та обробку внесених Вами персональних даних», це означає: «Я розумію, що надаю ТОВ «Тернопільелектропостач» інформацію про себе, оскільки ця інформація необхідна для підготовки відповіді на мій запит» .

Пільги та субсидії

Інформуємо споживачів ТОВ «Тернопільелектропостач» про те, що з 1 жовтня 2019 року вступив в силу новий механізм у виплаті пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги (ЖКП). Постановою КМУ №807 від 14 серпня 2019 року внесені зміни в Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 2000 р., №5, ст. 178; 2018 р., №37, ст. 1311, №84, ст. 2765; 2019 р., №10, ст. 361, №17, ст. 573, №36, ст. 1263, №51, ст. 1736).

Згідно з новою редакцією документу, споживачам слід детальніше довідатись про зміни у виплаті субсидій та пільг на ЖКП. Офіційно на сайті Міністерство соцiальної політики України , там же, у статті « Все про зміни у виплаті субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, які починають діяти з 1 жовтня ».

Нагадаємо, що пільга призначається та надається у грошовій формі органами соціального захисту населення.

Детальну інформацію з питань житлових субсидій можна дізнатись, звернувшись:

Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 1 квартал 2022 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 2 квартал 2022 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 2021 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 1 квартал 2021 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 2 квартал 2021 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 3 квартал 2021 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 4 квартал 2021 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 2020 рік
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 4 квартал 2020 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 3 квартал 2020 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 2 квартал 2020 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 1 квартал 2020 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 2019 рік
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 4 квартал 2019 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 3 квартал 2019 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 2 квартал 2019 року
Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з постачання електричної енергії за 1 квартал 2019 року

На виконання пп.5 п.9 «Положення про покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 р. № 859), ТОВ «Тернопільелектропостач» оприлюднює інформацію про погодинні фактичні обсяги продажу електричної енергії побутовим споживачам в торгових зонах БуОС та ОEС України.

у 2022 році


У 2021 році

На виконання пп.7 п. 13 «Положення про покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. №483 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 р. № 694), ТОВ «Тернопільелектропостач» оприлюднює інформацію про погодинні місячні обсяги купівлі електричної енергії у ДП «Гарантований покупець» та фактичний продаж електричної енергії побутовим споживачам в торгових зонах БуОС та ОEС України.

Інформація про погодинні місячні обсяги купівлі електроенергії у ДП "Гарантований покупець"

У 2021 році

У 2020 році

2022

Інформація щодо середньомісячного розміру плати для приватного домогосподарства по ТОВ "Тернопільелектропостач" за II квартал 2022 року Інформація щодо середньомісячного розміру плати для приватного домогосподарства по ТОВ "Тернопільелектропостач" за I квартал 2022 року

2021

Інформація щодо середньомісячного розміру плати для приватного домогосподарства по ТОВ "Тернопільелектропостач" за IV квартал 2021 року Інформація щодо середньомісячного розміру плати для приватного домогосподарства по ТОВ "Тернопільелектропостач" за III квартал 2021 року Інформація щодо середньомісячного розміру плати для приватного домогосподарства по ТОВ "Тернопільелектропостач" за II квартал 2021 року Інформація щодо середньомісячного розміру плати для приватного домогосподарства по ТОВ "Тернопільелектропостач" за I квартал 2021 року

2020

Інформація щодо середньомісячного розміру плати для приватного домогосподарства по ТОВ "Тернопільелектропостач":

2019

Інформація щодо середньомісячного розміру плати для приватного домогосподарства по ТОВ "Тернопільелектропостач" за IV квартал 2019 року

Класифікація джерел енергії та їх вплив на довкілля

Споживання енергії пов'язане з усіма видами господарської діяльності людини: з опаленням будинків, приготуванням їжі, рухом транспортних засобів, промисловістю, сільськогосподарським виробництвом.

Освоєння різних запасів енергії у світовому масштабі призвело до безпрецедентного зростання рівня життя. Нині люди настільки залежні від енергії, що важко уявити, як би вони вижили без неї.

Ми не замислюємося про, те, звідки береться енергія, допоки у нас не відключають світло або опалення. Якщо ж це трапляється, ми не можемо повноцінно жити чи працювати.

Джерела енергії класифікуються таким чином:

  1. викопне паливо (вугілля і горючі сланці, нафта, природний газ);
  2. ядерна і термоядерна енергія;
  3. відновлювані енергетичні ресурси (енергія води, вітру, сонця, термальних вод, деревини, торфу тощо).

Виробництво енергії істотно впливає на стан довкілля. Спалювання викопного твердого та рідкого палива супроводжується виділенням сірчистого, вуглекислого і чадного газів, а також оксидів нітрогену, пилу, сажі та інших забруднювальних речовин. Видобуток вугілля відкритим способом, як і торфорозробки, ведуть до зміни природних ландшафтів, а іноді й до їх руйнування. Розливи нафти і нафтопродуктів при видобутку і транспортуванні здатні знищити все живе на величезних територіях (акваторіях).

Не кращим чином на ландшафтах, рослинному і тваринному світі позначається створення інфраструктури, необхідної для вугле-, нафто- та газовидобутку.

Атомна енергетика є потенційно небезпечною через можливі аварії на енергоустановках, що супроводжуються викидом у довкілля радіоактивних матеріалів. Ядерні відходи залишаються небезпечними протягом сотень і тисяч років. Особливо актуальною ця тема є для України, котра постраждала від наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС.

В останні роки політики і населення висловлюють побоювання через загострення глобальних екологічних проблем таких, як кислотні опади та зміна клімату, а також оцінюючи наслідки впливу цих процесів на довкілля. І хоча енергію можна одержувати екологічнішими способами, використовуючи відновлювані джерела енергії (сонця, вітру, термальних вод, деревини та відходів сільськогосподарського виробництва), необхідно усвідомлювати, що способу отримання енергії, який би зовсім не шкодив довкіллю, не існує.

У цій ситуації найраціональнішим рішенням слід вважати енергозбереження. Саме воно повинно стати пріоритетним у стратегії розвитку будь-якої країни, адже запаси традиційних джерел енергії обмежені.

Негативний вплив на довкілля різних видів діяльності, пов’язаних з виробництвом енергії полягає в наступному:

  • видобуток вугілля відкритим способом призводить до змін природного ландшафту і навіть до його руйнування;
  • спалювання викопного палива супроводжується виділенням сірчистого, вуглекислого та чадного газів, а також оксидів нітрогену, пилу, сажі та інших забруднюючих речовин;
  • використання атомної енергії приводить до ризику аварій, подібних до Чорнобильської, які, супроводжуються викидом радіоактивних речовин у природне середовище та викликають проблеми переробки ядерних відходів та їх захоронення, що обходиться дуже дорого і не має надійного інженерного рішення;
  • будівництво та експлуатація великих гідроелектростанцій приводить до: відселення людей із зони затоплення; знищення цінних видів прохідних і напівпрохідних риб, для яких греблі стають нездоланними перешкодами на шляху до нерестовища; втрати лісів і високородючих заплавних земель; збільшення ризику виникнення руйнівних землетрусів у передгірних і гірських районах; підвищення ризику катастрофічних повеней у місцевостях, що знаходяться нижче за течією; зміни ландшафтів і їх руйнування; втрати джерел доходу частиною місцевого населення.

Незважаючи на очевидні переваги, відновлювані джерела енергії також можуть негативно впливати на довкілля. Експлуатація станцій, які виробляють енергію за допомогою відновлюваних енергетичних джерел, пов'язана з вилученням з обігу значних земельних ділянок і, ймовірно, в майбутньому буде супроводжуватися тими чи іншими негативними наслідками для довкілля: змінами ландшафтів (вітряки, сонячні батареї), підвищеним рівнем шуму (вітряки), забрудненням ґрунтів (геотермальні енергоустановки та установки, які працюють на біомасі), згубними впливами на інші природні ресурси (припливно-відпливні електростанції). Крім того, ці енергоустановки зазвичай мають невелику потужність і можуть використовуватися не скрізь (вітряки, сонячні батареї, геотермальні і припливно-відпливні електростанції, метантенки).

Енергія вітру є «механічною» енергією. Вона використовується з часів середньовіччя у вітряках та на вітрильних суднах. Сучасні вітрові електростанції ефективно перетворюють механічну енергію на електричну. Електроенергія, що виробляється у такий спосіб, набагато дорожча, ніж та, що виробляється тепловими електростанціями.

З 1980 року потужність вітрових станцій зросла більше ніж у 3000 разів, особливо у Північній Америці та Західній Європі.

Вітрові електростанції не забруднюють повітря хімікатами, але вони створюють шум. Тому, хоча розміщення великої кількості генераторів поруч сприяє ефективнішій експлуатації, багато людей вважають це неприйнятним. Ці електростанції працюють найефективніше при потужному вітрі, але вразливі до ураганів.

Сонце є найпотужнішим джерелом енергії. Її вловлюванню перешкоджає необхідність у вилученні значних площ, де треба розмістити сонячні колектори та значні коливання кількості сонячного світла.

В основному існують два способи використання цього джерела електроенергії. Перший – побудувати сонячні котельні. Вода в них кип’ятиться та випаровується за допомогою сонячної енергії, що спрямовується дзеркалами, а пара обертає турбіни. Сонячні котельні потребують великих площ, наприклад, одна електростанція на 80 мегават складається з 852 котелень, кожна з яких має діаметр 100 метрів. Другий спосіб полягає у використанні панелей з елементами, що перетворюють сонячну енергію одразу на електричну. Ці панелі не забруднюють довкілля, але створюють екологічні проблеми, коли стають відходами. Сонячні панелі можна пристосувати до індивідуальних потреб, що робить їх придатними для використання у господарстві. Вони працюють найефективніше у пустелі.

Електроенергія геотермального походження теж утворюється, коли пара обертає турбіну. А нагріває воду до температури утворення пари термальна перегріта вода, яка знаходиться глибоко в надрах Землі. Термальна вода, зазвичай, не контактує з тією, що нагріває пару, - тепло передається через теплообмінювач. Тож, природна вода повертається у надра, а вторинно нагріта – до турбіни.

Такі електростанції рентабельні лише там, де термальні води знаходяться на відносно невеликий глибині. До того ж, іноді їх будівництво викликає сейсмічні поштовхи

Енергія біомаси може утворюватися шляхом спалювання рослинної маси. Цей метод не є шкідливим для довкілля, оскільки викиди вуглекислого газу в атмосферу є незначними. Це відбувається тому, що кількість вуглекислого газу, яку поглинають рослини у процесі фотосинтезу, є такою ж, що й кількість, яка виділяється у процесі спалювання біомаси. Однак, у вугілля виділяється оксид карбону (чадний газ) та сажа.

Крім цього, продуктивність турбіни невисока, що робить цей метод достатньо дорогим, а використання біомаси часто нерентабельним. Альтернативне рішення – переробити рослинну масу на газ, наприклад, метан. Його потім спалюють газові турбіни, які працюють більш ефективно. Цей спосіб має майбутнє там, де є багато відходів сільського господарства. Метанол та етанол, що утворюють в процесі ферментації біомаси, можуть використовуватись як пальне для автомобілів. За матеріалами сайта: www.osce.org .

Посилання на доступні джерела інформації про вплив на довкілля, спричинений виробництвом електричної енергії усіма джерелами енергії: